× המגזין
כלים
אודות
קשר
שירותים


חזרה למעלה
רוצה להתעדכן במאמרים מעניינים, טיפים וכלים מעשיים, ועוד הפתעות?
אפשר להוסיף תזכורת ביומן להיכנס לאתר מדי פעם, אבל יותר פשוט לקבל את זה ב"תקציר מנהלים" - הניוזלטר שלנו:
רק לחיצה כאן ומגיעים לעמוד הרישום
הבנתי, לא רוצה לראות את ההודעה הזאת היום
כלים - טיפים
קודי QR - איך עושים זאת נכון
קודי ה-QR הומצאו כדי לאפשר חיבור נוח בין העולם הפיזי לעולם האינטרנט, ולכן כדאי לשלב אותם בדיוק במקומות שבהם דרוש חיבור כזה (למשל שיתוף, הדפסה וכמובן פרסומים פיזיים). הנה כמה עצות ליישום נכון של QR.
טכנולוגיית ה-QR (קיצור של Quick Response) הפכה - באיחור אופנתי - לפופולרית ושימושית גם בארץ. קודים כאלה מפוענחים במכשירים ניידים (סמארטפונים וטאבלטים) באמצעות אפליקציות ייעודיות (שאינן בתשלום), וחוסכים הקלדה מייגעת של כתובות אינטרנט ארוכות.

גם באתר שלנו שילבנו את קודי ה-QR בשני אופנים:
  • אפשרות להציג קוד QR לכל עמוד שבו הקורא נמצא, ליד הקישורים של השיתוף בפייסבוק ובטוויטר.
  • הכללת קוד QR בגירסה המודפסת של כל דף - גם קוד של העמוד המודפס עצמו, וגם קודים של כל המאמרים הקשורים לנושא, שמובאים תמיד בתחתית המאמר.
קודי ה-QR הומצאו כדי לאפשר חיבור נוח בין העולם הפיזי לעולם האינטרנט, ולכן בחרנו לשלב אותם באתר בדיוק במקומות שבהם דרוש חיבור כזה (שיתוף בין אנשים והדפסה).

מבחינה טכנית, יש כמה אפשרויות ליצור תמונת קוד QR בזמן אמת. אנחנו בחרנו בשירות של Google Charts (שמאפשר, אגב, לעשות עוד המון דברים יפים באתרי אינטרנט, ובחינם).

שימוש בדף מקשר

השימוש הנכון בקודי QR הוא לא סתם ליצור קוד שמקשר אל היעד. שימוש נכון יותר הוא כאשר כל מדיום עליו יופיע הקוד מכיל קוד שונה, שמפנה אל דף מקשר. רק הדף המקשר מעביר את הגולש (אוטומטית) אל דף היעד הסופי.
שימו לב: הכוונה כאן היא שגם אם כל תוצרי הדפוס האלה אמורים להפנות לאותה כתובת, עדיין כדאי לכם ליצור לכל אחד מהם קוד נפרד, שמפנה לדף מקשר נפרד.

באמצעות הגישה הזאת משיגים כמה דברים:
  • מידע מדויק יותר: כלי סטטיסטיקת גלישה שמשולבים באתר יציגו תוצאות מדויקות יותר - כך למשל תוכלו להפריד ולדעת כמה הגיעו דרך המדבקה שהפצתם, וכמה דרך המודעה בעיתון.
  • שינויים בדיעבד: תוכלו לשנות את היעד גם אחרי שהפצתם את החומר המודפס שכולל קוד QR. נניח לדוגמה שהפצתם מדבקה שהקוד עליה מפנה לאתר שלכם, ואחרי חודש החלטתם שעדיף שהיא תפנה לערוץ היו-טיוב שלכם. אי אפשר לשנות את המדבקות שכבר הודפסו, אבל אפשר לשנות את ההפניה בדף המקשר.
  • ניהול נוח יותר: כשהיעד של כל הקודים שאתם מפיצים הוא לא היעד הסופי, אלא דף או דפים מקשרים (נניח בספריה שנקראת QR באתר שלכם), קל לכם לזכור כמה קודים הפצתם, מתי והיכן.
רק עוד רגע... לניוזלטר שלנו נרשמת?
אם מצאת את האתר מעניין, אנחנו מזמינים אותך לקבל היישר אל שולחנך (אוקיי, אל תיבת הדוא"ל שעל שולחנך) את "תקציר מנהלים" - מגזין היי-טקסט בגירסת דוא"ל, עם טיפים, כלים מעשיים, השראה, וכל מה שצריך כדי לתקשר את המוצר הטכנולוגי אל האנשים.
מבטיחים לא להציק יותר מדי, וכמובן לא להעביר את כתובת הדוא"ל שלך לאף אחד.
פרטים והרשמה כאן.

מה זה פה? לאן הגעתי?
גם הטכנולוגיה הכי יפה ומתקדמת צריכה קודם כל להתחבר לבני-האדם.
וזה מה שאנחנו עושים ב-"היי־טקסט", מתוך תשוקה ונסיון הן בתחום הטכנולוגי והן בתחום הכתיבה, העיצוב וחוויית הלקוח.
באתר הזה אפשר למצוא מאמרים על תרבות טכנולוגית, מיתוג, שיווק, מיקרוקופי, ובעצם על כל הצד האנושי של הטכנולוגיה, ועל הדרכים שבהם אפשר וצריך לתקשר את המוצר הטכנולוגי אל האנשים. אנחנו מזמינים אותך לקבל כאן טיפים וכלים מעשיים, קצת השראה, ואפילו כמה תרגילים לבחינת התקשורת השיווקית ולפיתוח הנכון שלה.

עוד עלינו ועל מה שאנחנו עושים
עבודות נבחרות שלנו
עוד מתוך "אינטרנט"
  • השאלות שעולות בעידן הקבצים הדיגיטליים הן שאלות מהותיות מאוד, כי הן מחביאות את הנחות היסוד למאבק הפילוסופי-תרבותי העיקרי שהתפתח עם מהפכת המידע. מאמר ראשון מתוך הסדרה 'מחשבות על המוסר בעידן הדיגיטלי'.


עוד במגזין
קריאה לפי נושא
" בהנחה שהתגברת על מחסום הכתיבה, לפעמים דווקא כשיודעים המון על נושא מסויים, זה נהיה קשה יותר להחליט מהו המשפט שיפתח את ההסבר.
אז באופן סמלי, לכבוד ראש השנה האזרחית - הנה חמש שיטות אפקטיביות ומוכחות לפתוח טקסט, וגם טיפה הסבר על התיאוריה שבבסיסן. "

למאמר המלא...
כלים
השראה
מוזיקה שמנקה את הראש
ציטוטים שפותחים את המחשבה
עוד דברים שמעוררים את הדמיון

מגרש נקי
לפעמים במקום להתחרות בשוק צפוף כדאי לבטא את החדשנות באמצעות "המצאת" קטגוריית מוצר חדשה, ובניית תחרות במגרש חדש לגמרי, שבו אתם נהנים מראש מהובלה.
בכל זאת, במקרים כאלה תמיד כדאי לנסות ולהאחז בתפיסות ובמונחים שהצרכן כבר מכיר מעולם המושגים הכללי שלו, ולהבליט תכונה מוכרת ומבדלת של המוצר.

ניוזלטר ויצירת קשר

"תקציר מנהלים" - הניוזלטר שלנו: מגזין היי־טקסט בגירסת דוא"ל, עם טיפים, כלים מעשיים, השראה, וכל מה שצריך כדי לתקשר את המוצר הטכנולוגי אל האנשים.
מבטיחים לא להציק יותר מדי, וכמובן לא להעביר את כתובת הדוא"ל שלך לאף אחד.
נרשמים כאן.

ואנחנו גם אוהבים שעוקבים אחרינו:


וכמובן שיש גם עמוד "צרו קשר" מסורתי ומלא, כאן.