× המגזין
כלים
אודות
קשר
שירותים


חזרה למעלה
רוצה להתעדכן במאמרים מעניינים, טיפים וכלים מעשיים, ועוד הפתעות?
אפשר להוסיף תזכורת ביומן להיכנס לאתר מדי פעם, אבל יותר פשוט לקבל את זה ב"תקציר מנהלים" - הניוזלטר שלנו:
רק לחיצה כאן ומגיעים לעמוד הרישום
הבנתי, לא רוצה לראות את ההודעה הזאת היום
שירותים - עבודות נבחרות שלנו
גבעולים
"גבעולים" היא מערכת לניהול ויצירת דוחות טיפול, המאפשרת גמישות בתיעוד סיטואציות מורכבות, יחד עם פורמליזציה של הדיווח. האתגר יוצא הדופן הזה מומש ע"י פיתוח ממשק משתמש ייחודי, שמבוסס על מודל של קריטריונים וסולמות ערכים מוגדרים מראש.
המערכת פותחה כתרומה ל"ניצן".

גבעולים

מי: אגודת ניצן, באמצעות טריידסופט בע"מ
מתי: 2011
מה: עיצוב וייעוץ בתחום האפיון וחוויית המשתמש
אגודת "ניצן" עושה עבודת קודש של טיפול באוכלוסיית לקויי למידה, שסובלים מקשיי הסתגלות ותפקוד מגיל גן עד בגרות. מטרת העמותה היא להוות סניף למתן עזרה, טיפול וחינוך לאוכלוסיה זו, על מנת להבטיח את שיקומם, עתידם ומעמדם, ולהבטיח להם איכות חיים נאותה. העמותה מפעילה מגוון מסגרות חיוניות כגון מערך דיור שיקומי בקהילה לבוגרים על מנת לאפשר להם בסיוע הצוות המקצועי לנהל חיים אישיים מלאים תוך הבאתם לעצמאות מקסימלית ושיפור איכות חייהם בכל ההיבטים - התפקודיים, החברתיים והרגשיים.

מערכת "גבעולים" פותחה בהתנדבות ע"י חברת טריידסופט, כדי לענות על צורך יוצא דופן, ולבצע מחשוב של תחומים שנחשבו עד היום כתחומים הומניים לחלוטין, תחומים של מילים, רגשות ומחוות, ולא של מספרים, חישובים ותוכנות.

הצורך הייחודי הזה, לא יכול היה להיות ממומש במערכת הזנת תוכן סטנדרטית, ולכן עוצב למערכת ממשק משתמש ייחודי, שמבוסס על בחירה אינטואיטיבית מתוך טווחי ערכים מוגדרים, ועל ייצוג באמצעות צבעים – כאשר כל המידע הגולמי הזה מאוחד לבסוף למסמך Word סטנדרטי.

תהליך האפיון והפיתוח של מערכת "גבעולים" היה מסע מרתק, שכלל לימוד מעמיק של תחומי הטיפול, היכרות עם מטפלים ומטופלים, וכניסה לעולם שדורש רגישות והבנה מירבית למצבים מורכבים.
המערכת לא פותחה בסגנון המקובל בתחום התוכנה, אלא בתהליך משולב של אפיון, לימוד, פיתוח ובקרה במחזורים קצרים: בפגישות שבועיות הוצגו לאנשי המקצוע ב"ניצן" מספר אפשרויות ל"אבות טיפוס" של חלקי המערכת השונים, במטרה להגיע לתוצאה שתהווה מענה אופטימלי לצרכים ולציפיות של כל הגורמים המעורבים.

חברת טריידסופט ואגודת ניצן הגישו את המערכת כמועמדת לפרס ראש הממשלה ליזמות ולחדשנות 2011.
מסך עריכת דיווח: אינדיקציה ברורה ומהירה של מצב המטופל, בזכות הייצוג המבוסס על סולם צבעים

מסך הוספת מסמן: הזנת תוכן מהירה ואינטואיטיבית המבוססת על סולמות ערכים

הפקה מיידית של כל נתוני הדיווח כמסמך סטנדרטיהשראה לעבודה זו

השראה היא דבר חמקמק. לפעמים היא מגיעה מהכיוונים הכי בלתי צפויים. לפעמים היא נולדת מהקשרים שנוצרים כמו חוטים דקיקים ולא מורגשים בין מילים, מחשבות ותמונות.
בנסיון להתחקות אחרי ההשראה שהיתה הבסיס המחשבתי לעבודה זו, אפשר למנות, בין היתר, את:
לעתים קרובות, המוצר הטכנולוגי נדרש להציג למשתמש נתון בעל משמעות באופן ויזואלי וברור, כדי לסייע בקבלת החלטה.
Tio הוא מתג חשמלי שעיצב טים הולי, ונועד כדי לסייע לחינוך ילדים לחשיבות הנושא של חסכון באנרגיה. המתג משנה את צבעו בהתאם למשך הזמן שעבר מאז הפעלתו האחרונה, וכך מעודד את הילד לשקול האם כדאי לכבות אותו.
[timholley.de]

מערכת שכוללת הרבה מידע היא דבר שנשמע טוב, אבל עודף מידע עלול לגרום לבילבול ואפילו לנטישת השימוש.
השעון הזה בנוי כך שמחוג השעות הוא למעשה חתך במשטח עגול ואטום, שחושף בכל רגע את החלק הנכון בלוח המספרים שמאחוריו. באופן זה, רק המידע הרלוונטי מוצג, בהתאם למצב העדכני.
[Ross McBride ; Design Museum London ; normaldesign.net]

זה ממש קשה לאפיין מוצרים על-פי קבוצות מיקוד. פעמים רבות, אנשים לא יודעים מה הם רוצים עד שמראים להם את זה‬.
סטיב ג'ובס, מייסד ומנכ"ל "אפל"


רק עוד רגע... לניוזלטר שלנו נרשמת?
אם מצאת את האתר מעניין, אנחנו מזמינים אותך לקבל היישר אל שולחנך (אוקיי, אל תיבת הדוא"ל שעל שולחנך) את "תקציר מנהלים" - מגזין היי-טקסט בגירסת דוא"ל, עם טיפים, כלים מעשיים, השראה, וכל מה שצריך כדי לתקשר את המוצר הטכנולוגי אל האנשים.
מבטיחים לא להציק יותר מדי, וכמובן לא להעביר את כתובת הדוא"ל שלך לאף אחד.
פרטים והרשמה כאן.

מה זה פה? לאן הגעתי?
גם הטכנולוגיה הכי יפה ומתקדמת צריכה קודם כל להתחבר לבני-האדם.
וזה מה שאנחנו עושים ב-"היי־טקסט", מתוך תשוקה ונסיון הן בתחום הטכנולוגי והן בתחום הכתיבה, העיצוב וחוויית הלקוח.
באתר הזה אפשר למצוא מאמרים על תרבות טכנולוגית, מיתוג, שיווק, מיקרוקופי, ובעצם על כל הצד האנושי של הטכנולוגיה, ועל הדרכים שבהם אפשר וצריך לתקשר את המוצר הטכנולוגי אל האנשים. אנחנו מזמינים אותך לקבל כאן טיפים וכלים מעשיים, קצת השראה, ואפילו כמה תרגילים לבחינת התקשורת השיווקית ולפיתוח הנכון שלה.

עוד עלינו ועל מה שאנחנו עושים
עבודות נבחרות שלנו
עוד מתוך "חוויית משתמש"
עוד במגזין
קריאה לפי נושא
" כל איש שיווק יגיד לכם שטקסט שיווקי צריך לספק הבטחה. אבל הדבר הראשון שטקסט צריך לעשות הוא לא להבטיח, אלא לספק את הבסיס לצורך בהבטחה הזאת. כי הדבר הראשון שטקסט שיווקי צריך למכור זה את עצמו. הרי אם לא נצליח למכור אותו, איך הוא ימכור בשבילנו? "

למאמר המלא...
כלים
השראה
מוזיקה שמנקה את הראש
ציטוטים שפותחים את המחשבה
עוד דברים שמעוררים את הדמיון

מגרש נקי
לפעמים במקום להתחרות בשוק צפוף כדאי לבטא את החדשנות באמצעות "המצאת" קטגוריית מוצר חדשה, ובניית תחרות במגרש חדש לגמרי, שבו אתם נהנים מראש מהובלה.
בכל זאת, במקרים כאלה תמיד כדאי לנסות ולהאחז בתפיסות ובמונחים שהצרכן כבר מכיר מעולם המושגים הכללי שלו, ולהבליט תכונה מוכרת ומבדלת של המוצר.

ניוזלטר ויצירת קשר

"תקציר מנהלים" - הניוזלטר שלנו: מגזין היי־טקסט בגירסת דוא"ל, עם טיפים, כלים מעשיים, השראה, וכל מה שצריך כדי לתקשר את המוצר הטכנולוגי אל האנשים.
מבטיחים לא להציק יותר מדי, וכמובן לא להעביר את כתובת הדוא"ל שלך לאף אחד.
נרשמים כאן.

ואנחנו גם אוהבים שעוקבים אחרינו:


וכמובן שיש גם עמוד "צרו קשר" מסורתי ומלא, כאן.